فاز اول آسفالت دریاچه ارومیه در حال انجام است

یکی از پیش بینی های تاریخی درمورد دریاچه ارومیه به وقوع پیوست و با همت مسئولین و مردم، دریاچه ارومیه تغییر کاربری داد.
به گزارش خبرنگار حوزه وغیره زورنا اروم آرتمیاپور مسئول ثبت تاریخی دریاچه ارومیه اظهار داشت:

از آنجا که نمک همراه با آب این دریاچه در روزهای گذشته به کلی خشک شد با تصویب شورای عالی گسترش صنعت گردشگری و صنایع دستی- تاریخی دریاچه ارومیه ،بخش عمده ای از دریاچه ارومیه را آسفالت کردیم.
وی ضمن اشاره به این نکته که قبل از آسفالت قیرگونی کامل هم صورت گرفته است که این کار در جهت تغییر کاربری این دریاچه نقش مهمی را ایفا خواهد نمود، اظهار داشت: برای اینکه پس از این آبهای جاری رودخانه ها در دریاچه ته نشین نشوند و نمک های موجود از این به بعد آب این دریاچه را شور نکنند فاز اول آسفالت دریاچه ارومیه در مرحله بهره برداری است و در فازهای بعدی جهت جلوگیری از تبخیر آب این دریاچه کل مجموعه مسقف سازی خواهد شد.
آرتیمیان پور افزود: تغییر کاربری دریاچه ارویه به عنوان یک دریاچه کاملاً شور به
دریاچه ای شیرین تبعات زیست محیطی و تاریخی گردشگری بسزایی به همراه خواهد داشت.
مسئول ثبت تاریخی دریاچه ارومیه، افزود: در جای جای این دریاچه مکانهای مناسب برای گردشگران ایجاد شده است که برای نمونه می توان تورهای بازدید از جزایر تاریخی طبیعی دریاچه، بازار تاریخی تفریحی سواحل دریاچه، نمونه های تاکسودومی شده موجوداتی بنام آرتمیا ارومیانا، پخش صدای امواج دریاچه همراه با فیلمهای قدیمی از آب شور این دریاچه، بازدید از شاهکار تاریخی هنری پل میانگذر دریاچه ارومیه ،جک حوزی و سونا با امکانات جنبی جهت حمام آفتاب در سواحل مصنوعی، شهر بازی و استخر توپ برای بچه ها و هتل های چند ستار ه و دیگر امکانات زیست محیطی آن اشاره کرد.
وی ابراز امیدواری کرده است با آسفالت کامل دریاچه ارومیه و تغییر کاربری اقداماتی صورت بگیرد که عبرت گذشتگان گردد.
عضو شورای عالی گسترش صنعت گردشگری و صنایع دستی- تاریخی دریاچه ارومیه ،در پایان گفت: در سیزده سال گذشته پیش بینی ها بر آن بود که آب دریاچه ارومیه 15 سال بعد از آن تاریخ خشک خواهد شد ولی به همت تمامی عزیزان در سال 1400 توانستیم فاز اول آسفالت دریاچه ارومیه را تا مرحله بهره برداری به پیش بریم و  در آینده نه چندان دور این دریاچه همراه با مجموعه جزایر تاریخی طبیعی  و دیگر امکانات آن به عنوان منطقه گردشگری و توریستی« قناری 2» توانایی جذب توریست از اقصا نقاط جهان را خواهد داشت .


پرونده اتهامات بسته شد

شنبه 19 شهریور 1390 11:48 ق.ظ
طبقه بندی:زورنا آن لاین ،  زورنا شنیده ها، 

خرسی که

خودکشی کرد

 

 


یک قلاده خرس قهوه ای بار دیگر یاد و خاطره خرس های  قهوه ای و دوستانش را یادآوری کرد که روزی روزگاری جهت طی مدارج عالی دانشگاهی به دانشگاه آزاد اسلامی تبریز وارد شده بود و در آن جا به خاطر بی تدبیری همین سازمان عریض و طویل محیط زیست در سال های نه چندان دور در اثر حادثه اصابت گلوله جان به جان آفرین تسلیم کرده بود.
و اینک باز؛ نه دستان استکبار جهانی که بل پیری و بی دندانی یک خرس قهوه ای (بابا خرسی) باعث شد وی به خاطر شکم صاحب مرده اش دست به خلاف کاری و از دیوار باغ مردم بالا آمدن نماید و ما مردم فهیم استان ضمن محکوم کردن این کار ضد بشری خرس قهوه ای و خرس های قهو ه ای که از موقعیت خود سو استفاده می نمایند، اعلام می داریم:
1.خرس های قهوه ای متجاوز باید بدانند جایی که می توان شکم خود را با مورچه و نمی دانم عسل کنده های درختان سیر کرد، در صورت مشاهده این گونه رفتار های شنیع (طمع به میوه درختان مردم) با مشت محکم و گلوله آهنین جواب آنها را خواهیم داد.
2.مردم شریف استان تا این لحظه متوجه نشده اند اگر چه تفنگ به همراه گلوله بیهوش کننده در اسرع وقت موجود نبوده و یا بوده و امکان استفاده از آن مقدور نبوده است، آیا تور شکار و یا قفسی آهنین که نوعی ازآن در باغ پرندگان باغلارباغی هم موجود می باشد در حیاط این اداره زیست محیطی بوده است یا نه و اصلا یک بابا خرسی خشمگین را می شود طور دیگری به دام انداخت یا خیر؟


3. جناب بیوک آقای رییسی اعلام کردند : برخورد احساسی روستاییان با خرس زخمی و اتفاق نظر برای کشتن آن را در شرایط موجود غیرقابل کنترل توصیف بودو در شرایطی که ماموران نیروی انتظامی موفق به متفرق کردن مردم نبودند، عوامل اجرایی محیط زیست شرایط لازم را برای انجام صحیح ماموریت خود تشخیص نداده و از شلیک اسلحه بیهوشی خودداری کردند.
در اینجا ما مردم اعلام می داریم که با تمام احساسات موجود راضی نیستیم از دماغ مورچه ای خونی به زمین بچکد! و چون نمی توانیم هیچ کس را متهم نماییم در این سانحه غیر هوایی راننده این خرس را متهم اصلی می دانیم و اعلام می داریم خرس قهوه ای مذکور خودکشی کرده و در یک مرگ خود خواسته معدوم شد که با این رای  پرونده را مختومه و در برابر انتقاد یبوک آقای رییسی اعلام می داریم اداره محیط زیست استان آذربایجان شرقی به هیچ عنوان متهم نمی باشد .


4. هرچند پرونده این خرس متجاوز خوشبختانه توسط ما بسته شد اما به گزارش یک سایت خبری  در تبریز یک قلاده روباه در حوالی خیابان باغشمال تبریز به طرز فجیعی از پای در آمده است که پرونده این قلاده معدوم را با تمام متهمان همچنان باز اعلام می داریم!


سند 17 راه برد استراتژیک + عکس

چهارشنبه 16 شهریور 1390 08:59 ق.ظ


روزنوشت مرسوم اهالی وب را تبدیل به « زورنوشت » کرده ایم، چرا که روزنوشت نسبت به اتفاقات روزانه بیشتر تحمیلی نوشته می شود تا انتخابی ! خبرگزاری زورنا خبرهایی از گذشته و حال و آینده را در اختیار مخاطبان قرار خواهد داد که این مقوله خبررسانی برای اولین بار آن هم در شهر اولینها در نوع خود بی نظیر می نماید...


تازه ترین و مهمترین خبرها را در این جا بخوانید:

نظرسنجی

  • شما زورنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

آمار

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

تصویر روز

وضعیت آب و هوا

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic