چرا ما زور می زنیم؟!

یکشنبه 23 آبان 1389 03:35 ب.ظ
طبقه بندی: زورنا روز، 

آیا هر طنزی واقعیت مطلق است؟!

نیمه اختصاصی زورنا (یادداشت  میهمان زورنا)


سیدمهدی شجاعی در مقدمه کتاب «رزیتا خاتون» همان رزیتا خاتونی که نیستان را به باد داد، آورده است: «اصلی‌ترین مشکل این مجله (نیستان) که در نهایت منجر به تعطیلی آن هم شد، استقلال آن بود و پایبندی به اصول و موازین اخلاقی مطبوعاتی...»
قبل از اینکه بخواهم نقل قولی و یا مطلبی با موضوع شکایت و مطبوعات بنویسیم باید یادآور شوم ماهنامه نیستان که قبل از آن نگارستان نام داشت، نشریه و یاد روزگار جوانی ما یعنی زمان دانشجویی ما نسل نمی دانم چندم بود! که اهالی مطبوعات طعم شیرین آن را به یاد دارند.


سرتان را گرم کنید

پنجشنبه 13 آبان 1389 02:44 ب.ظ
طبقه بندی: زورنا روز، 

10 سایت زورنایی! 

سایت هایی برای سرگرم شدن و پرورش خلاقیت

خیلی وقتها پیش می آید كه یك كاغذ و قلم در دستمان باعث بروز خلاقیت شده و البته جنبه سرگرمی هم پیدا می كند. با گسترش روزافزون استفاده از اینترنت این جنبه از زندگی هم تحت پوشش این رسانه قرار گرفته است. درادامه این نوشته با 10 سایتی آشنا می شوید كه امكان بروز خلاقیت را با ساده ترین ابزار در اختیارتان می گذارند.


چرا عاقلان را نصیحت کنیم؟

پنجشنبه 6 آبان 1389 01:01 ب.ظ
طبقه بندی: زورنا روز، 

نیمه اختصاصی زورنا
 
شاعر شعر «سه شنبه، چرا تلخ و چه بی حوصله؟» سه سال پیش در چنین روزی هایی، سه شنبه، ۸ آبان ۱۳۸۶ درگذشت.
 
 
 

دریافت فایلدانلود شعر با صدای قیصر امین پور

چرا عاقلان را نصیحت کنیم؟
بیایید از عشق صحبت کنیم

تمام عبادات ما عادت است
به بی‌عادتی کاش عادت کنیم

چه اشکال دارد پس از هر نماز
دو رکعت گلی را عبادت کنیم؟

به هنگام نیّت برای نماز
به آلاله‌ها قصد قربت کنیم

چه اشکال دارد که در هر قنوت
دمی بشنو از نی حکایت کنیم؟

چه اشکال دارد در آیینه‌ها
جمال خدا را زیارت کنیم؟

مگر موج دریا ز دریا جداست؟
چرا بر «یکی» حکم «کثرت» کنیم؟

پراکندگی حاصل کثرت است
بیایید تمرین وحدت کنیم

«وجود» تو چون عین «ماهیت» است
چرا باز بحث «اصالت» کنیم؟

اگر عشق خود علت اصلی است
چرا بحث «معلول» و «علت» کنیم؟

بیا جیب احساس و اندیشه را
پر از نُقل مهر و محبت کنیم

پر از «گلشن راز»، از «عقل سرخ»
پر از «کیمیای سعادت» کنیم

بیایید تا عینِ «عین القضات»
میان دل و دین قضاوت کنیم

اگر سنت اوست نوآوری
نگاهی هم از نو به سنت کنیم

مگو کهنه شد رسم عهد الست
بیایید تجدید بیعت کنیم

برادر چه شد رسم اخوانیه؟
بیا یاد عهد اخوت کنیم

بگو قافیه سست یا نادرست
همین بس که ما ساده صحبت کنیم

خدایا دلی آفتابی بده
که از باغ گلها حمایت کنیم

رعایت کن آن عاشقی را که گفت:
«بیا عاشقی را رعایت کنیم»*

قیصر امین پور

* مصرع دوم بیت آخر اشاره ای است به شعر:
بیا عاشقی را رعایت کنیم
ز یاران عاشق حکایت کنیم
سروده ی مرحوم سید حسن حسینی، شاعر معاصر و دوست قیصر امین پور


تاکسیداران تبریز هدفمند شدند

یکشنبه 2 آبان 1389 12:20 ب.ظ
طبقه بندی:زورنا آن لاین ، 

همزمان با طرح هدفمندی یارانه ها
تاکسی داران تبریز یونیفرم مخصوص به تن کردند
رییس کل انجمن هدفمندکردن پوشاک در تاکسیهای تبریز گفت: با توجه به امر یارانه ها و پرداخت نقدی آنها، صنف زحمتکش تاکسیداران از این به بعد میبایستی با پوشاک متحدالشکلی در انظار عمومی ظاهر شوند تا با سر و وضع مرتب و هدفمند در خدمت شهروندان باشند.
به گزارش خبرگزاری زورنویسان ایران (زورنا)،کامبیز تومنکش در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار زورنا ضمن اشاره به تاثیر مهم تاکسیداران در طرح هدفمند کردن یارانه ها اظهار داشت: وقتی عزیزان تاکسی دار با لباس غیر هدفمند شده مشغول خدمت میشوند در واقع با نادیده گرفتن زوایای مختلف این طرح متاسفانه ناخواسته با کارشکنیهای استکبار جهانی هم سو شده و وظیفه ذاتی خودشان که هدفمندی میباشد به کلی از یاد خواهند برد.
وی در تشریح هدفمندی پوشاک متحدالشکل تاکسیداران به خبرنگار زورنا گفت : ما سالها قبلتر از طرح هدفمندکردن یارانه ها دست به کار شدیم و در گام نخست رنگ تاکسیها را که به صورت زننده ای نارنجی هویجی بود به نارنجی متمایل به زرد پرتقالی تغییر رنگ دادیم که هم اکنون آثار پر برکت آن در شهر نمود پیدا کرده و بعد از هدفمندی در گام نخست هم اینک بعد از چند سال شما یک عدد تاکسی هویجی را هم مشاهده نخواهید کرد که این اقدام شجاعانه با اقدامات به موقع باعث شده است تا این رنگ زالو صفت از سطح شهر جمع آوری و به استانداردهای رنگی جهانی نزدیکتر شویم .
تومن کش در بخشی از این گفتگو تاکید داشت: البته بسیاری از طرحهای هدفمندی، هم بوده است که تا حدودی اجرایی نشده و متاسفانه دستهای بسیاری وجود دارد که کارشکنی نموده اند به عنوان مثال : نصب تاکسیمتر، توقف در ایستگاهها، تقسیم بندی و مسیردهی برخی تاکسیها (تاکسیهای خطی)، ساماندهی کرایه ها و خود ون های تاکسی و برخی طرحهای نظارتی و غیره که میبایستی به نوعی آنها را نیز هدفمند نمود تا همزمان با اجرای طرح هدفمندکردن یارانه ها دچار مشکل نشویم.
رییس انجمن هدفمندکردن شکل و رنگ لباس تاکسیداران تبریز ابراز امید واری کرده است: ما تا آخر چند سال آینده یک نفر بدون یونیفرم (پوشاک متحدالشکل) در سطح تبریز نخواهیم داشت.
کامبیز تومن کش شائبه تامین اعتبار طرح یونیفرم (پوشاک متحدالشکل) از منابع افزایش کرایه تاکسی را شدید رد کرد و افزود: چنانچه میدانید طرح هدفمندکردن کار امروز و فردا نیست و میبایستی فرهنگسازی همزمان با اجرای آن صورت گیرد و من در اینجا از رسانه ها درخواست همکار صمیمانه را مینمایم و در این مورد شائبه ایجاد شده افزایش کرایه تاکسیها در طرح هدفمندی را کارآنهایی میدانم که میخواهند با کارشکنیهای خود همسو با استکبار جهانی عمل نموده و ضربه ها باز جبران ناپذیری به اتحاد تاکسیداران و خانواده بزرگ مسافران بزنند.
وی در پایان با اعلام این که چه ربطی است بین افزایش کرایه ها و اعتبار پوشاک متحدالشکل ابراز داشت : کرایه تاکسیها به جیب تاکسیدران محترم میرود و لباس تاکسیداران از منابع دیگری تامین میشود و ستاد هدفمندکردن پوشاک تاکسیداران تبریز فقط مبلغ سالانهای را از تاکسیدارن برای امور دیگری میگیرد و تمامی این طرح به صورت خودجوش با استقبال فراوان تاکسیداران محترم به انجام رسیده است.


چاوز زور باستانی می زند!

شنبه 1 آبان 1389 04:03 ب.ظ

غیر اختصاصی زورنا 


روزنوشت مرسوم اهالی وب را تبدیل به « زورنوشت » کرده ایم، چرا که روزنوشت نسبت به اتفاقات روزانه بیشتر تحمیلی نوشته می شود تا انتخابی ! خبرگزاری زورنا خبرهایی از گذشته و حال و آینده را در اختیار مخاطبان قرار خواهد داد که این مقوله خبررسانی برای اولین بار آن هم در شهر اولینها در نوع خود بی نظیر می نماید...


تازه ترین و مهمترین خبرها را در این جا بخوانید:

نظرسنجی

  • شما زورنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

آمار

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

تصویر روز

وضعیت آب و هوا

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic