1. تبریز 277 هزار مشترك فاضلاب دارد 
خبرگزاری فارس: مدیرعامل شركت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: تبریز 277 هزار مشترك فاضلاب دارد كه بیش از 50 درصد مشتركان آب این شهرستان را شامل می‌شود.
خبرگزاری زورنا : یک غیر مشترک فاضلاب گفت: نمی دانید این روزها در عصر یارانه فاضلاب مفت چقدر می چسبد!

2. مسافری: آرزوی مردم در توسعه كشور محقق می‌شود
خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صنایع و معادن آذربایجان شرقی گفت: قانون هدفمند كردن یارانه‌ها بسیاری از آرزوهای مردم و مسئولان در پیشرفت و توسعه كشور را برآورده می‌كند.
خبرگزاری زورنا : مرئوس سازمان صنایع و معادن آذربایجان شرقی هم گفت: قانون هدفمند كردن یارانه‌ها بسیاری از آرزوهای مردم و مسئولان در پیشرفت و توسعه كشور را برآورده می‌كند.
همه باهم می گوییم : قانون هدفمند كردن یارانه‌ها بسیاری از آرزوهای مردم و مسئولان در پیشرفت و توسعه كشور را برآورده می‌كند.

3. برف کافی برای جشنواره موجود نیست
مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: برای برگزاری جشنواره‌ی «آدم برفی» در تبریز باید منتظر بارش برفی دیگر باشیم. چند سال است، جشنواره‌ی آدم برفی در منطقه‌ی نمونه‌ی گردشگری «پیام» توسط اداره كل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی برگزار می‌شود؛ ولی براساس ارزیابی‌هایی كه تا كنون از این منطقه برای ایجاد پیست و برگزاری جشنواره‌ی آدم برفی انجام شده، برفی كه تا كنون در این منطقه باریده است، كافی نیست. 
خبرگزاری زورنا : یک متخصص آدم برفی اضهار داشت : با برف ناکافی می توان آدم برفی های منیاتوری درست کرد و جشنواره را بالاخره برگزار کرد والا امکان دارد این برفها همراه یک جشنواره مهم آب شوند و الخ

4. رود ارس و دریاچه ارومیه در وسط هدفمندی یارانه
خبرگزاری زورنا: تقصیر ما نیست که استاندار آذربایجان شرقی درست در وسط موضوع هدفمندی یارانه ها رود ارس و دریاچه ارومیه را هم کنار هدفمندی یارانه جا داده اند ! هر چه است مشکل از ما نیست 
آب ارس دریاچه ارومیه را از نابودی نجات می‌دهد
خبرگزاری فارس ایضا سایت استانداری : ... بیگی تصریح كرد: یكی از مزایای این قانون كاهش مصرف در بخش‌های مختلف و صرفه‌جویی در مصرف منابع است. وی افزود: دستاورد این تحول، ایجاد ثروت در دست دولت برای اجرای طرح‌های بزرگ برای آبادانی كشور خواهد بود. بیگی گفت: انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه كه برای نجات این دریاچه از نابودی ضروری است می‌تواند یكی از این طرح‌های بزرگ باشد.
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان كرد: دشمنان داخلی و خارجی برنامه‌ریزی‌های زیادی كرده بودند كه طرح هدفمندی یارانه‌ها با شكست مواجه شود اما پیش‌بینی‌های دقیق دولت و همراهی مردم توطئه‌های دشمن را نقش بر آب كرد. بیگی افزود: موضوع قانون هدفمندی یارانه‌ها در دولت‌های قبلی نیز در دستور كار بود اما به دلیل عدم شناخت آنها از مشكلات و نیازهای مردم باعث شد كه جرات ورود به اجرای آن را پیدا نكنند...
به گزارش زورنا به نقل از همان منابع :بیگی اعلام كرد: میزان احداث مسكن مهر در استان بیشتر از تعداد متقاضیان است. وی همچنین با اشاره به ترور دانشمندان هسته‌ای كشورمان گفت: دشمن به هر وسیله‌ای متوسل می‌شود تا سد راه ملت ایران در دستیابی به قله‌های سعادت و پیشرفت باشد. بیگی اقبال مردم دنیا به گفتمان انقلاب اسلامی را نشانه ناكارآمدی نظام سلطه در اداره جهان دانست و گفت: قدرت‌های استكباری به قدرت انقلاب اسلامی و ملت ایران واقف هستند و به بهانه‌های مختلف بر علیه این ملت توطئه‌چینی می‌كنند.