خریت از طرف هر جناح و منصبی ممنوع است!خبرگزاری زورنا: عده کثیری از خرداران به همراه خرانشان در شهر دست به اعتصاب گسترده زدند.
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری زورنویسان ایران(زورنا) به محل تجمع اعتراض آمیز خرداران و خران در محل میدان اصلی شهر این هفتمین هفته از اعتصاب گسترده ای است که آغاز آن به خاطر نداشتن پول خرد مسافر و در پی آن درگیری میان مسافرخر و صاحب خر (خردار) و خود خر اتفاق افتاد که طی این درگیری یک ساعته یک راس خر در جا معدوم و دو نفر آدم (البته ظاهراً آدم) از ناحیه‌های مختلف شدیداً مضروب گشتند.

خانقلی خردوست رئیس اتحادیه خرداران شهر و حومه درباره این اعتصاب هفت هفته‌ای خرداران و خران به خبرنگار ما گفت: وقتی خران ما به راحتی از بین می‌روند و آینده شغلی ما بدون هیچ تضمنی در دست عده‌ای است که به خاطر پول خرد دو نفر آدم و یک خر را می‌توانند به راحتی به جان هم بیندازند به جان تمامی خران عالم کارنکردن و بی کاری و بی عاری به این نوع کار کردن شرافت دارد. خردوست با اشاره به این که همه آدم‌ها و حتی خرها دوست دارند از قانون اطاعت کنند اما، ادامه داد: معنی ندارد آدم عاقل خود را به خریت بزند و نرخ‌هایی را اعلام کند که عملاً در جامعه ما این گونه نرخ‌ها به خاطر نبود پول خرد معامله نمی‌شود.
رئیس اتحادیه خرداران و خران شهر و حومه گفت:هر جناح و منصبی که حکما در تصمیم گیری وارد می شود نباید خریت کند و خریت از هر طرف چه مسئول، چه مسافر چه خردار وحتی خود خر محکوم است و این اعتراض گسترده با شعار خریت ممنوع به خاطر بازگشت صفا و صمیمیت و آگاهی مردم انجام گرفته است و بسیاری باید بدانند اگر صلح و صفا وغیره نباشد جماعت به جان هم می افتد و برخی از شهروندان که احساس تضیع حق خود را می کنند متاسفانه شخصا وارد گود می شوند تا زد و خرد و دعوا راه بیفتد چرا که آنان این کار  را کم هزینه تر از شکایت کردن به اتحادیه ما می دانند و می بایست کار فرهنگی روی شهروندان انجام شود تا از راه قانونی وارد شوند و خدای نکرده همانند حادثه چندین هفته پیش جنازه یک خر روی دست خردار  را باقی نگذارند. خردوست دوباره   اشاره ای  به ماجرای تاسف‌انگیز هفت هفته بیش  و تلف شدن یک راس خر در وسط میدان اصلی شهر کرد و   سیاست‌های تشویقی در جهت پایان دادن به  اعتصاب حمل و نقل در شهر را اینگونه بیان داشت: ما در مسیرهای مختلف با افزایش خران و با اعتبار فراوان و بازرسی دقیق دیگر شاهد هیچ گونه حوادث شبیه به حادثه خونین هفت هفته پیش نخواهیم بود.
خانقلی خردوست در پایان وعده داد در صورت تصویب نهایی، خرداران عزیز می‌توانند از این به بعد به میزان قابل توجهی سهمیه یونجه که در کارتهایشان قبلاً شارژ خواهد شد نیز استفاده نمایند و شهروندان عزیز با خیال راحت و هزینه کم ضمن استفاده از وسایل حمل‌نقل عمومی شهری از اسبان و خران خود به صورت تک سرنشین استفاده ننمایند تا هم سطح خیابانها از آلودگی شدید نجات یابند هم هزینه گزاف یونجه را پرداخت ننمایند.
گفتنی است صد سال است که از استفاده ناصحیح از انرژی می‌گذرد و اکنون که در جهان هیچ گونه سوخت حتی از نوع اتمی آن یافت نمی‌شود و مردم به ناچار همچنان از اسب و خر و قاطر استفاده می‌کنند این خیابانها روزگاری شاهد میلیونها ماشین فلزی با سرعت 20 کیلومتر به بالا درحال تردد بودند.

روزی روزگاری ؛یک خر!

روزی روزگاری ؛یک خر دیگر!


گفتنی است  میراث فرهنگی با اقدامات جالب خود به تازگی اقدام به برگزاری  جشنواره ماشین‌ها قراضه عصر انرژی در موزه  بزرگ شهر  نموده است که  تعدادی از این ماشین های فلزی   توسط  چهارپایان به صورت نمادین به حرکت در آورده می شوند علاقمندان می‌توانند جهت بازدید به آنجا سری بزنند.