بازهم در شهر اولینها اتفاق
می افتد

پشت پرده انتخاب اولین شهردار زن
 در کلانشهر تبریز


توضیح و اشاره اضافی خبر توسط خبرنگار زورنا:

"بلقیس خالا" نام شیر زنی است که در دوران بمباران تبریز (دهه 60) همه مردان و زنان از او حساب می بردند و او تنها شیر زن یا زن شیر محله ما بود؛ هر چند بارها زنبیل پلاستیکی قرمز معروفش را با زنبیل توی نوبت خیلی ها عوض کرده بود، حتی با زنبیل شیر یک نفره ی من بچه مدرسه ایٰ، اما...


سرویس پیش‌بینی آینده زورنا: هرچند در حال حاضر، مرجع تعیین شهردار کلانشهر تبریز بین شورای شهر، مردم و یا وزارت کشور با اولویت در زنبیل گذاری در دقیقه ی 2+90 دو در جریان است ، ولی بنا به مستندات موجود خبرنگار زورنا در صدسال آینده – بانوان در انتخاب شهردار چنان تاثیرگذار خواهند شد که در سال 1489 در شهر نخستین‌ها و اولین‌ها، بانو بلقیس شیرزن متخلص به «بلقیس خالا» اولین شهردار کلانشهری همچون تبریز می‌شود که در تاریخ جنجال برانگیزی در فرمانروایی بلاد، گوی سبقت را حتی از آرنولد شوارتزینگر در ایالت کالیفرنیا خواهد ربود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری زور نویسان ایران(زورنا) «بلقیس خالا» مشهورترین شهردار جهان طی گفتگویی با زورنا بعد از انتخابش به عنوان شهردار کلانشهر تبریز گفت: دست همه بروبچ و دختران و  بانوان را می‌بوسیم و دست بقیه جامعه (جامعه مردان زحمت کش ) را هم در حد و اندازه ی خودمان تماشا می کنیم و اعلام می‌داریم این پیروزی نفس‌گیر در انتخابات شهرداری ششم را مدیون رقیب خود سرکار خانم اقدس باجیلار (اقدس باجی) هستیم که شور انتخابات را در شهر چنان گرم کرد که به ما نرسید و دانسته و ندانسته باعث رونق ‌آرای بنده شد و از هم‌اکنون اقدس باجی را به عنوان نماینده تام الاختیار خود در مسائل مربوط به زحمتکشان جامعه (جامعه مردان) می‌گمارم تا بعد از گذشت چند صد سال ایشان با سابقه‌ی درخشان و همت بالای خود بتوانند حقوق ضایع و زایل‌شده مردان جامعه را بازپس گیرند و هم بدانند بنده با شعار «مردان هم همانند و برابر زنان» به پیروزی رسیده‌ام و تمام تلاش خود را برای دفاع از حق وحقوق مردان جامه‌ی عمل پوشانده و برابری حقوق آنان با زنان همیشه درصحنه را همواره و همه‌جا تاکید خواهم کرد.
بلقیس خالا شهردار کلانشهر تبریز همچنین اظهار داشت به عنوان یک شهروند و یک شهردار کلانشهری همچون تبریز اعلام می‌کنم هرکس یک قدم برای شهر بردارد گلی بر فرق من شهردار کاشته است در ضمن سرانه فضای سبز تبریز را هم گسترش داده است.

شهردار کلان شهر تبریز گفت : باید تمام دشمنی‌ها و رقابت‌های قدیمی خود را کنار بگذاریم و من به عنوان خادم مردم وظیفه دارم از کسانی که در زمان رقابت انتخاباتی، تخریب، تحقیر و یا منهدمشان کرده‌ام، رسماً و کتباً و ... قلباً معذرت‌خواهی نمایم که انشا‌ا... مورد قبولشان واقع شود.
خالا برنامه‌های در دست اقدام و اعلام اهداف پیش‌بینی‌های خود را به اولین کنفرانس خبری خود موکول کرد و بار دیگر از رقیب انتخاباتی خود به خاطر گیس‌کشی دوطرفه که در میدان ساعت تبریز انجام داده بود عذرخواهی کرد.
گزارش خبرنگار زورنا می‌افزاید: طی تماس تلفنی که با سرکار خانم اقدس باجیان(اقدس باجی) رقیب انتخاباتی شهردار بلقیس خالا، برقرار کردیم ایشان هم اکنون در بیمارستان سینای تبریز بستری هستند، هرچند به خاطر عمل فک و صورت در بخش مراقبت‌های ویژه بودند اما در مقابل سوال خبرنگار ما مبنی بر این که از انتخاب بلقیس خالا به عنوان شهردار کلانشهر تبریز چه احساسی دارند گفت: درد، کوفت، ورم...سوزش
وی در مورد بداخلاقی‌های انجام‌گرفته در زمان انتخابات با اوضاع داغان افزود: گیس‌بریده‌ی...! برای من نمایندگی تام‌الاختیار خود در امور زحمتکشان (جامعه مردان) شهرداری را پیشنهاد می‌دهد کپیین قیزی! از بیمارستان مرخص بشوم زحمتکشان (جامعه مردان) را سرش خراب خواهم کرد.
وی در پایان افزود: آی ای وای... جز جگر شه بلقیس !
 

عکسهای تبلیغاتی وانتخاباتی ویژه  را در اینجا ببینید