مسافران مشهد در سال جدید به شهر تبریز یورش آوردند 

به گزارش خبرنگار زورنا  از منابع کاملا غیر موثق حاکی از ان است که مسافران نوروزی مشهد و اقصا نقاط کشور تبریز را فتح کردنند.

این هم سندش : مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی گفت: برودت هوا و توزیع مناسب سفر در استان خراسان رضوی، علت اصلی کاهش حضور مسافران در نوروز امسال بوده است. وی گفته است : سنجش آمار ورودی مسافرین در یک دوره 15 روزه نمی تواند به عنوان ملاک و معیار سطح توسعه، کاهش یا افزایش امکانات و تسهیلات در نظر گرفته شود.

همچنین دبیر ستاد تسهیلات و ساماندهی امور زائران فرمانداری مشهد گفته است  ( البته در مورخه 8/1/89 ): تعداد دو میلیون و 663 هزار نفر آمار مسافران ورودی به مشهد است و از کل مسافران ورودی به مشهد یک میلیون 808 هزار نفر با 602 هزار و 667 دستگاه وسیله نقلیه شخصی به مشهد سفر کرده اند.
وی افزوده : بیش از 495 هزار مسافر نیز با 12 هزار و 30 دستگاه اتوبوس از طریق پایانه مسافربری مشهد به این شهر وارد شده اند.
نصاری، مسافران ورودی به مشهد از طریق راه آهن را هم بالغ بر 269 هزار نفر ذکر کرد که با 540 رام قطار به این شهر سفر کرده اند.
وی اظهارداشته : 90 هزار و 500 مسافر هم از طریق فرودگاه شهید هاشمی نژاد به مشهد وارد شده اند.

این هم سند شماره 2 :دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر استان آذربایجان شرقی از ثبت شدن حدود 5 میلیون نفر سفر در مدت تعطیلات نوروزی در نقاط مختلف استان آذربایجان شرقی خبر داد.  وی گفته است (البته در مورخه 15/1/89) :در این مدت حدود 4 میلیون نفر سفر از طریق خودرو های شخصی، حدود 70 هزار نفر سفر از طریق خطوط ریلی و قطار،حدود 700 هزار نفر سفر به وسیله اتوبوس و در حدود 30 هزار نفر به شكل هوایی وارد استان شده و از جاذبه‌های آن بازدید كرده‌اند.

نتیجه ضمنی خبر این که هر چند در استان برودتکی بوده و برف بایده بود اما مشتاقان گردشگر  آذربایجان شرقی از فعل گردشگر بودن خود دست برنداشته و به استان هجوم می آوردند .

نتیجه ضمنی دوم خبر: هر اتفاقی که افتاده بعد از نیمه دوم تعطیلات شروع شده است و گردشگران بیشتری جذب شده است .

خبرنگار  زورنا با اعلام این که  اسناد زیاد دارد و حال رو کردن آن را نداردگفت! :  وقتی  تنها دو میلیون و 663 هزار نفر خارج شده از شهر مشهد تا 8 فروردین خارج شده اند نیمه دوم تعطیلات به تبریز می رسند و گردشگری استان نه تنها گرم بلکه شعله ور می شود و با ضرس! قاطع اعلام می دارد: 

1  تبریز از لحاظ گردش گری مشهد دوم است  (اصلا تبریز مشهد است )

2ا مشهدی ها  تبریز را اشغال کرده اند ( تبریز بیشترین مشهدی ها را دارد )

که  البته گزینه  2 صحیح تر به نظر می آید چون مشدعلی ما هم مشهدی محسوب می شود که علت اصلی افزایش گردشگر در استان آذربایجان شرقی همین است ...

ضمنا در آمار فوق مراجعه با پیژامه به منزل مشدعلی ( همسایه دیوار به دیوار ) جهت گرفتن دو عدد پیاز سفر بین محله ای محسوب می شود که باعث رونق گردشگری امسال بوده است.