مدیركل دامپزشكی آذربایجان شرقی:
جنگ آینده جنگ پروتئین است

مدیركل دامپزشكی آذربایجان شرقی گفت: جنگ آینده جنگ پروتئین و منابع غذایی خواهد بود و هر كشوری كه در این زمینه از منابع تهی باشد شكست می‌خورد.

بهراد زندیه امروز در گفتگو با خبرنگار فارس درتبریز به تشریح اهمیت رشته دامپزشكی در ارتقای جایگاه علمی و سیاسی كشور پرداخت.
وی با اشاره به تلاش‌ها و مجاهدات علمی دانشمندان ایرانی اظهار داشت: دشمنان می‌دانند كه ایران اسلامی در عین حفظ استقلال و تمامیت خود با رشد و پیشرفت در حال حركت هستند و بنا براین دشمنی‌های خود را با ایران اسلامی گسترش می‌دهند.
مدیر كل دامپزشكی آذربایجان شرقی با اشاره به رسالت دانشجویان متعهد گفت: در حال حاضر باید دانشجویان با بصیرت مسلط به شرایط روز باشند و با یك مقایسه اجمالی در شرایط فعلی و گذشته كشور می‌توان به اهداف دشمنان در ناكام گذاشتن تلاش‌های علمی فرزندان این مرز و بوم رسید.
وی با بیان اینكه خبرهای نشاط‌ آوری از رشد و پیشرفت علمی در كشور به گوش می‌رسد، تاكید كرد: بخش عمده‌ای از این پیشرفت‌ها بر عهده دانشگاه است و بنابراین برای رشد سریع‌تر پیوند و همكاری گسترده‌تری میان دانشگاه‌ها و بخش‌های اجرایی كشور به وجود آید.
زندیه با اشاره به نحوه تعامل میان دانشگاه و بخش‌های اجرایی در كشور تصریح كرد: باید در این راستا چهره به چهره و همراه حركت كنیم و ارتباط علمی و فنی گسترده‌ای داشته باشیم.
مدیركل دامپزشكی آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت رشته دامپزشكی در عرصه جهانی گفت: دامپزشكی یك رشته استراتژیك در كل جهان به شمار می‌آید و در داخل كشور نیز باید اهمت بیشتری به آن داده شود.
وی افزود: جنگ آینده جنگ پروتئین و منابع غذایی خواهد بود و هر كشوری كه در این زمینه از منابع تهی باشد شكست خواهد خورد چنانچه كشورهای قدرتمند جهان با استفاده از اهرم مواد غذایی كشورهای فقیر را تحت فشار قرار می‌دهند.
زندیه تاكید كرد: صنعت دامپزشكی به لحاظ اهمیت از صنعت نفت نیز مهم‌تر است، چرا كه صنعت نفت دارای منابع رو به زوال است، اما منابع دامپزشكی دارای زمینه گسترش و پیشرفت بسیار زیاد است و دخالت مستقیم در تولید ثروت دارد.
مدیركل دامپزشكی آذربایجان شرقی تصریح كرد: با وجود اینكه دامپزشكی و صنایع مرتبط بآ ان در زمینه تولید منابع گوشتی و پروتئینی ثروت اول كشور محسوب می‌شود، اما با این حال در مقام اجرا و عمل یكی از مظلوم‌ترین رشته‌ها به حساب می‌آید.

لینک مرتبط :« + »

توسط خبرگزاری زورنا اخبار تکمیلی جنگ نرم و استخوان دار پروتئین  متعاقبا منتشر خواهد شد