دوره‌ها ی كارساز خواستگاری

خبر ذیل به نقل از خبرگزاری فارس خبر طنز نیست و شما با توجه به جدی بودن خبر اگر توانستید جلوی خنده خود را بگیرید می توانید در اسرع وقت گواهی لازم را دریافت و خوشبخت شوید!

به گزارش خبرگزاری زورنا به نقل از فارس، رئیس سازمان جوانان استان تهران از صدور گواهینامه تخصصی «ازدواج» برای خواستگاری خبر دادمحسن زنگنه ضمن اشاره به افتتاح سامانه الكترونیك ازدواج با عنوان «ساج» در هفته آینده گفت: با راه‌اندازی سامانه الكترونیكی ازدواج، به جوانانی كه این دوره‌ها را با موفقیت طی كنند، گواهینامه تخصصی «ازدواج» اعطا‌ می‌شود.
وی متذكر شد: به دنبال این هستیم كه تا 2 سال آینده اگر پسری به خواستگاری دختری رفت، دخترخانم «به شرطی» جواب بدهد كه خواستگار این دوره‌ها را گذرانده باشد.
وی با بیان این‌كه این گواهینامه به این‌ معناست كه جوانان الفبای زندگی را می‌دانند و درك متقابل از یكدیگر دارند، اظهار كرد: با توجه به برگزاری جشنواره مطلع عشق و فعالان ازدواج در آذر سال گذشته براساس پیشنهاد تعدادی از استادان به رئیس‌جمهور مبنی بر این‌كه در حوزه ازدواج جوانان نیاز به آموزش وجود دارد‌ و با توجه به آمار طلاق‌ها و این كه سازمانی متولی امر ازدواج نیست، این نیاز دیده شد.
زنگنه افزود: جوانان با اطلاعات بسیار اندك ازدواج می‌كنند و آموزش‌های لازم را نمی‌بینند، بنابراین رئیس‌جمهور پیشنهاد داد كه همه دستگاه‌ها و سازمان ملی جوانان متولی این امر شوند؛ به این ترتیب جرقه این كار زده شد.
وی با اشاره به این‌كه 40 نفر از استادان برجسته كشور در حوزه مشاوره به عنوان اعضای هیات علمی این سامانه انتخاب شده‌اند، گفت: 5/24 میلیون جوان در كشور وجود دارد كه حدود 13 میلیون جوان در سن ازدواج هستند و با این حجم جمعیتی ناگزیر شدیم از طریق آموزش‌های از راه دور برنامه‌هایی را آغاز كنیم.
زنگنه تصریح كرد: از این تعداد همه می‌توانند در این سامانه كه شبیه دانشگاه مجازی اقدام می‌كند، ثبت‌نام كنند.
وی تصریح كرد: این سامانه آموزشی دارای 3 دوره مختلف آموزشی قبل از ازدواج، مهارت‌های حین ازدواج و پس از ازدواج را شامل می‌شود.
زنگنه با اشاره به این‌كه درصد طلاق‌هایی كه در 2 سال اول زندگی صورت می‌گیرد قابل ملاحظه هستند، تصریح كرد: این دوره‌ها می‌تواند بسیار كارساز باشد و محدودیتی برای شركت افراد در این دوره‌ها وجود ندارد.
وی اظهار كرد: در پایان هر هفته آزمونی از متقاضیان گرفته می‌شود، سپس پس از پایان دوره كه حدود 3 ماه است، كسانی كه موفق شوند گواهینامه معتبر دریافت می‌كنند.
رئیس سازمان جوانان استان تهران تأكید كرد: به‌دنبال مدرك‌گرایی نیستیم با توجه به این‌كه در حال حاضر رشته‌هایی در زمینه خانواده در قالب دوره‌های پودمانی ارائه می‌شود و افراد بعضاً ‌به دنبال كسب مدرك هستند.