هوای استان آذربایجان شرقی از زبان مدیر کل فرهنگ اعلام شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت : این استان ویژگی‌های خاصی دارد و هر استان برای خودش حال و هوایی دارد.

به گزارش خبرنگار زورنا به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا )  کنسرت همایون شجریان که قرار بود در روزهای 6 و 7 اسفند ماه در تبریز و در محل سالن فرهنگی ورزشی تراکتورسازی برگزار شود، لغو شد.

احمدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی درباره علل مخالفت و لغو کنسرت همایون شجریان اظهار کرد:‌ حضور نوازندگان زن در گروه موسیقی و ظرفیت بالای سالن که بیش از دو هزار نفر بود و ضریب امنیت و مدیریت سالن را پایین می‌آورد از عواملی لغو این کنسرت بود.

او با بیان اینکه در دولت نهم به موسیقی فاخر توجه ویژه شده، اظهار کرد: در استان آذربایجان شرقی هم خانه موسیقی وجود دارد و هم هنرستان موسیقی و جشنواره‌های موسیقی متعددی نیز برگزار شده و همه اینها به شرط و شروطی انجام شده‌اند.

این مسئول مطرح کرد: ما از موسیقی‌ای حمایت می‌کنیم که فاخر باشد و شئونات در آن حفظ شده باشد. این استان ویژگی‌های خاصی دارد و چون اینجا دارالمومنین است ما نمی‌توانیم مثل بعضی از استان‌های دیگر عمل کنیم.

احمدی در پاسخ به اینکه دو نفر نوازنده زن در گروه همایون شجریان که با رعایت کامل حجاب اسلامی در داخل و خارج از کشور بارها روی صحنه رفته و کنسرت اجرا کرده‌اند، چگونه می‌تواند بازتابی داشته باشد، اظهار کرد: وزیر ارشاد این بخش را به عهده مدیران کل گذاشته است و گفته گروه مهم نیست و ما تشخیص می‌دهیم، به هرحال هر استان برای خودش حال و هوایی دارد.

همایون شجریان در پی لغو كنسرت تبریز:
قبول حذف خانم‌ها از گروه برای ما غیرممكن بود