خبرگزاری زورنا: رئیس سازمان میراث غیر فرهنگی، صنایع دهنی و خیابانی آذربایجان شرقی از ثبت آب دهان شهروندان  تبریز خبر داد.

به گزارش خبر نگار حوزه جوانان و حواشی آن خبرگزاری زورنا به نقل از روابط عمومی سازمان میراث غیر فرهنگی، صنایع دهنی و خیابانی آذربایجان شرقی ، فلانی نژاد گفت: از این خلاصه تر و البته مفید تر نمی شود گفت که رطوبت ناشی از زهکشی دهان شهروندان ، تمامی آثار تاریخی شهر تبریز را با تهدید پوسیدگی مواجه کرده است ، به همین دلیل مجبور به ثبت آب دهان شهروندان شدیم تا بتوانیم با این ثبت آب دهان را با ارزش تر نمایم.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی به شهروندان اظهار داشت: رسانه ها بخصوص خبرگزاری زورنا باید به هر کسی که آب دهانش را روی زمین می اندازد تذکر دهند که اولا این آب دهان شما ثبت شده و این رفتار شما هم زشت و بی اعتنائی به آثار با ارزش است و هم به رطوبت هر چه بیشتر آن(! )می انجامد.

به گفته رئیس سازمان میراث غیر فرهنگی، صنایع دهنی و خیابانی آذربایجان شرقی نمایشگاه  آب دهان  و نمایشگاه بیماری های مكشوفه آب دهان در تبریز و نمایشگاه گزارش عملكرد اینگونه حرکت فرهنگی (!) ثبت آب دهان در یکی از اسختر های شهر که به همت شهروندان آب این استخر نیز از آب دهان خواهد بود از سایر اتفاقات مهمی است كه در مراسم هفته نم کشیدن(!)  در استان رخ خواهد داد.

 

رئیس سازمان میراث غیر فرهنگی، صنایع دهنی و خیابانی آذربایجان شرقی نظر مردم را در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های  سازمان بسیار موثر دانست و تصریح كرد: اتفاقا یک کارشناس محترم فوتبال شهرمان علت باخت خود را نم کشیدن زمین باغشمال می داند؛ و ایشان از ما درخواست کرده اند اگر مسئولین میراث غیر فرهنگی به تیم ما علاقمند هستند باید رطوبت زدایی کنند که ما هم  با ثبت آب دهان باعث شده ایم ارزش این پدیده زشت بیشتر شود و مردم کمتر تف کنند.

وی گفت: سازمان میراث غیر فرهنگی، صنایع دهنی و خیابانی آذربایجان شرقی مانند بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای دیگر به سلامت جسمی توجه ویژه‌ای دارد و این امر باعث همکاری کثیر شهروندان شده است به گونه ای که یکی از بیماران به دکتر اظهار کرده که یک ماه است که آب نخوردم ، چرا که می ترسم همه یک لیوان آب را نتوانم بخورم و بقیه اش را از دهنم بریزم روزی زمین و همین مسئله باعث خواهد شد آب دهان حساب شود و رطوبت ایجاد کند و آثار باستانی را بیشتری را  خراب کند .

 وی اضافه کرد: این حس وظیفه شهروندان به ما قوت قلب می دهد که شهروندان حاضر هستند جان خودشان را از دست بدهند اما آب دهان روی زمین نریزند.

این مسئول با اشاره به توطئه های کشور های غربی اظهار داشت : عده ای با بیان اینکه ثبت آب دهان بهانه است و تهدید کرده اند که حاضر هستند با خرج خودشان ( که دیگر ما خودمان بیت المال را مصرف نکنیم)  مکان های باستانی را خودشان بکوبند و یک مسکونی ردیف درست کنند که از همین جا پشت پرده دست یک یکشان را می بوسم!