منبرششم 

 

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
و صلی الله علی سیدنا محمد و آله الطیبین الطاهرین المعصومین المنتجبین المکرمین المتقین

واما بعد ، شنیده می شود که دسته ای از افراد می گویند آقا دین را سخت نگیرید که جوانها هم بیایند مسجد و نمازخوان شوند و قس علیهذا . در جواب این افراد اولا باید گفت که لال شو !! ثانیا دین آسان هست ولی شما خبر نداری ، ثالثا ، به اسم کار فرهنگی سهل انگاری را وارد واجب و حرام و مستحب و مکروه و مباح دین اسلام نکنید . آقاجان کاری را که بلد نیستی بگو بلد نیستم . چرا به دین گیر میدهی خانه خمیر.
 
در این چند شب تعدادی امدند و گفتند که آقا شور مجلس سینه زنی کم است . جوان ! نگاه کن ببین شعور مجلس در چه حدی است . شعور که باشد شور هم می یاد . کانه چون که صد آمد نود هم پیش ما است
 
عزیزانی که ایستگاه صلواتی زدید و نوحه عزاداری هم بصورت تصویری پخش می کنید . خدا از شما هم قبول کند ! ولی بالا غیرتاً ایستگاه را موقع مراسم سخنرانی و سینه زنی موقتا  تعطیل کنید . خودتان هم تشریف بیاورید داخل . سایرین را هم دعوت بکنید . این نوحه های تصویری را هم فقط شور نگذارید که بعد از نیم ساعت خودتان بردارید خاموشش کنید . صدای دستگاه پخشتان هم جوری نباشد که مریض و کودک و سالمند را ناراحت کند .
 
متاسفانه بنده گاهی در این دسته های عزاداری آفاتی می بینم که جایش اینجاست به یکی از آنها اشاره کنم . با اینکه قبلا هم اشاره کرده ام ولی انگار باز هم باید بگویم . فلذا گاهی اوقات باید اینگونه تذکر داد که  » خواهرم نگاهت ، برادرم حجابت
«! !
 
بجای روضه :

 طفل شش ماهه  جز ناله چه سلاح دیگری دارد ؟ آنهم طفلی که در هرم آفتاب دیگر توانی برای ناله زدن ندارد . ؟ تیر سه شعبه را با طقل دست و پا بسته خلع سلاح شده  چکار است؟ .