دكتر "کلنگ زن "در تبریز

 

خبرگزاری زورنا: رئیس اشتغال زایی بیکاران در سومین سفر از سفر های دور پنجم به منظور افتتاح یکی از پروژه های مهم اشتغال زائی در سطح شهر تبریز ، ساعت 9 صبح روز سه شنبه  در راس هیاتی وارد فرودگاه تبریزشد.

به گزارش خبرنگار اعزامی زورنا ، رئیس اشتغال زایی بیکاران در بدو ورود به فرودگاه تبریز مورد استقبال مسئولین استانی قرار گرفت و در حالی كه  از سوی سینی نگه دار (معاون اجرایی)، قیچی بر (رئیس دفتر) همراهی می شد از هواپیما خارج شد.

دكتر "کلنگ زن " در بدو پایین آمدن از هواپیما پیام خوش آمدگویی را از نوجوانی شنید: " خوش آمدی ، خوشم آمد ز آمدنت –جان هزار کارمند فدای هر قدمت- گر ز آمدنت خبر داشتم – در قدمت گل رز کاشتم- من گلم، چه بلبل –خوش آمدی مدیرکل- "  

بر اساس این گزارش دکتر "کلنگ زن" با استقبال کم نظیر جوانان شهر الخصوص جوانان بیکار مواجه شد  ، این در حالی بود که مدیر کل به علت فشردگی برنامه های سفر، ضمن حضور سریع در جمع خبرنگاران در باره  اهداف افتتاح این پروژه گفت: با توجه به اینکه در شهر تبریز استعداد های بالقوه ای وجود دارد باید از آن استعداد ها در زمینه اشتغال زایی استفاده کنیم.

وی با اشاره به طرح های سال گذشته افزود: با افتتاح طرح های گذشته بخشی از جوانان بیکار، امروز سر کار می روند و ما با مشاهده چنین فرآیندی تصمیم گرفتیم یک بار دیگر طرح جدید را افتتاح کنیم.

ایشان در پاسخ به سئوال خبرنگار زورنا مبنی بر این که چرا این همه طرح اجرا می کنید گفت: من آدم وقف شده ای هستم و وظیفه من این  است.

وی اضافه کرد: ما نباید همیشه به بیکاران بگوییم چه کار کنید و چه کار نکنید ،همچنین ما باید از تجربه کشور های دیگر هم استفاده کنیم.

دکتر "کلنگ زن" با اشاره به پروژه ای که قرار است افتتاح شود افزود: در این طرح ما تاکسی ، اتوبوس ، موتور ، دوچرخه و در کل تمام اسباب حمل و نقل را برچیده ایم  و با رواج فرهنگ پیاده روی همراه با شلامت جان دیگر فرصتی برای بیکار ماندن نخواهد بود و با افتتاح این طرح میزان بیکاری بطور بی سابقه ای کاهش خواهد یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به رسانه های شهر تبریز گفت:  در اجرایی این طرح ، مطبوعات ، رادیو و تلویزیون نقش پر رنگی دارند و باید شلوغ کنند چرا ماشین ها زندگی ما را خسته کننده و آزار دهنده کرده اند.

وی تصریح کرد : با یاری خداوند متعال كارهای خوبی در بخش اشتغال در تبریز انجام خواهد شد كه به صورت چشمگیری درصد میزان بیكاری در تبریز را كاهش خواهد داد.

 دکتر " کلنگ زن " در پایان با اشاره به دستور صادره در خصوص بكارگیری جوانان اضافه کرد: یکی دیگر از طرح های اجرایی سر کار گذاشتن است  که بخشی از آنها عبارنتد : امتحان گرفتن از جوانان بیکار ، فرستادن کارت بیکاری از طریق پست ، سرشماری از بیکاران و طرح ظربتی بیکاران اشتغال .

گفتنی است، مدیر کل قرار است بعد از ظهر امروز یکی از طرح های بزرگ سرکار گذاشتن جوانان را در شهر تبریز افتتاح کنند.انتهای پیام / پ

خبرنگار حوزه جوانان و حواشی آن زورنا