رزیتا خاتون(خانوم)خبرنگار افتخاری زورنا شد

رزیتا خانوم به عنوان خبرنگار حرفه ای حوزه  زنان و بروبچ رسما فعالیت خود را پس از چندین دهه کارهای سیاسی/ورزشی /فرهنگی و هزاران موضوع خرد و کلان در حوزه زنان و برو بچ  در خبرگزاری زورنویسان ایران ( زورنا) آغاز کرد .

خبرگزاری رسمی زورنویسان ایران برای آشنایی مخاطبان از نظرات ایشان ، گفتگویی را در درگاه تارنمای خود قرار می دهد تا علاقه مندان از نظرات ایشان بهره مند گردند:

* اگر اجازه بدهید از سیاست خارجی شروع کنیم و بعد به مسائل داخلی برگردیم ، سوال ما این است که ...

رزیتا خاتون : بله ، قدس که قطعا باید آزاد شود . در این هیچ تردیدی نیست .

البته نشد هم نشد .راه آزادی قدس این است که تلویزیون جمعه های آخر ماه رمضان ، آهنگ عربی پخش کند و سرودهای عاشقانه فلسطینی بگذارد . این راهی است که مجرب است . ردخور هم ندارن . هرکس این کار را کرده ، نتیچه گرفته . خود فلسطینی ها بارها به این وسیله ، قدس را آزاد کرده اند .

ضمنا این یاسر عرفات هم خیلی آدم پلیدی است و با یک مذاکره جانانه هم که شده باید رویش را کم کرد . اسرائیل هم باید قطعا محکوم شود . حالا کم و زیادش خیلی هم فرق نمی کند ...

* در مورد استکبار جهانی ...

رزیتا خاتون : راستش سیاست مشت محکم ، خیلی قدیمی شده . دیپلماسی جدیدتر ، دیپلماسی مشت و قلقلک است . به این ترتیب که شما استکبار را کمی قلقلک می دهید تا خوشش بیاید و بخندد . به محض خندیدن ، بلافاصله شما می توانید اگر مصلحت باشد و لزومی داشته باشد ، مشت محکم خود را به دهانش بزنید . راه بهترش ، مشت و پانسمان و قلقلک است . در این شیوه شما اول مشت می زنید ، بعد جای مشت را پانسمان می کنید و سپس قلقلک می دهید . (( هپی اند )) هم دارد ...

اصولا باید یواش یواش ، مشت را از سیاست خارجی حذف کرد و جای آن انگشت گذاشت . برای طرفین مطلوبتر است ...


* خوب اگر اجازه بدهید برگردیم به مسائل داخلی .

رزیتا خاتون : بله در مورد مسائل داخلی ...

* ببخشید هنوز سوالمان را نپرسیده ایم .

رزیتا خاتون : خوب بپرسید .

* سوال این است که برای اوقات فراغت چه طرحی دارید ؟

رزیتا خاون طرح من این است که یک دانشگاه درست کنیم اسمش را بگذاریم : (( دانشگاه آزاد )) . جوانترها را بگذاریم درس بخوانند . بزرگترها را هم بگذاریم درس بدهند . هم هر دو نسل را سرکار گذاشته ایم ، هم اوقات فراغتشان را پر کرده ایم . در این پروژه ، می توانیم از جوانتر ها بیشتر پول بگیریم و به بزرگترها یعنی اساتید کمتر پول بدهیم . با این ما به التفاوت هم صفا کنیم .

* ( با تعجب ) صفا کنیم یعنی چی ؟

رزیتا خاتون : ببخشید . یعنی توسعه دهیم . طرح های عمرانی راه بیندازیم . شعبه بزنیم . صادر کنیم و ... از این قبیل کارهای سازنده .

* برای جوانتر ها هم برنامه ای دارید ؟

رزیتا خاتون : جوان ها را به چهار دسته مساوی یا غیر مساوی باید تقسیم کرد : یک عده را بفرستیم فوتبال تماشا کنند . یک عده را بفرستیم همان دانشگاهی که عرض کردم . می ماند دو نصفه دیگر ؛ از این دو دسته یک عده را بگذاریم حال کنند یعنی ابزارش را برایشان فراهم کنیم .

* یعنی چطوری ؟

رزیتا خاتون : به هر نحو ممکن . با نوارها و فیلمهای مبتذل ، با لباسهای خنده دار ... در حاشیه شهرها برایشان پارک بسازیم تا ذکورا و اناثا و بالاتفاق سیاحت کنند ... یک شهرک را هم بسازیم اسمش را بگذاریم شهرک غرب ، بعد عوض کنیم بگذاریم قدس که همه در آنجا آزاد باشند .

* خوب برای دسته چهارم چه فکری دارید ؟

رزیتا خاتون : دسته چهارم را هم راه می اندازیم که بروند حال دسته سوم را بگیرند . حالا شده با امر به معروف و نهی از منکر ، شده با اقامه نماز وسط حال بقیه ، شده با پاترول و مینی بوس و منکرات و پول و تعهد و تکرار ...

*در صورت انتخاب با مخالفین خود چگونه عمل می کنید ؟

رزیتا خاتون : آنها کاملا آزادند که هر مرگی می خواهند انتخاب کنند ولی من ترجیح می دهم خفقان بگیرند .

* برای فقر زدایی چه برنامه ای دارید ؟

رزیتا خاتون : ... راه ساده اش این است که همه چیز را گران کنیم برای رفاه حال شهروندان .

* خوب بعد ؟

رزیتا خاتون : معلوم است آنها که دارند می خرند . آنها که ندارند می میرند . فقر و فقیر و فقرا همه با هم از بین می روند . از این ساده تر ؟؟! اصولا ما باید به یک عده حسابی برسیم . حساب عده دیگر را هم برسیم .

 

منبع :رزیتا خاتون جناب سید مهدی شجاعی